AUTODOME IP Kameralar

Anasayfa » AUTODOME IP Kameralar
Güvenlik seviyelerini yükseltin

AUTODOME IP hareketli kamera ailesi, (hareketli) bir kişiyi uzaktayken bile hızlı ve doğru şekilde bularak kullanıcıların ilgilendikleri kişileri hızları ne olursa olsun, hareket ederken sabit kameranın çok uzağındayken bile manuel veya otomatik olarak izlemelerine olanak tanır. Ayrıca uzun mesafeler boyunca nesneleri veya kişileri tanımlamak için gereken yaklaşım seviyesini sağlar.

AUTODOME inteox 7000i ile sınırsız potansiyelden yararlanın

Yeni AUTODOME inteox 7000i ile tanışın. Bu kamera, güvenlik sektöründe devrim yaratacak ve müşteriler ile geliştiricilere fayda sağlayacak INTEOX adlı yeni bir açık kamera platformunda çalışıyor. Bosch bu platform ile sektörde yeniliğin yolunu açıyor. Uygulama geliştiricilerin ve entegrasyon iş ortaklarının ortak bir dille sınırsız sayıda yazılım uygulamasını kolayca geliştirmesine olanak tanıyor. Sistem entegratörleri, uygulamalar ekleyip bunları INTEOX kameralara dağıtarak özel ve değişen müşteri gereksinimlerini karşılamak için güvenlik çözümlerini kolayca özelleştirebiliyor. En yeni AUTODOME inteox 7000i kameranın tanıtımıyla bu ürün yelpazesi artık özelleştirilmiş uygulamaların geliştirilmesine ve entegrasyonuna açık bir hale geldi ve gelecekteki AUTODOME ürün yelpazesi için sınırsız imkanlar vaat ediyor.

Akıllı hareketli kameralar

Video güvenliğinin proaktif olması için video verilerini yorumlamanın avantajlarını ve şirketler için güvenlik dışında neler yapabileceğini düşünmemiz gerekir. Tüm AUTODOME IP kameralarda standart olan dahili Video Analytics ile trafik düzenlemelerini uygulama, yanlış yönde giden araçları tespit etme ve daha akıllı, daha verimli park için doluluk verileri (park alanına giren/çıkan araç sayısı) sağlama gibi ilgili bilgileri diğer kullanıcılara iletir. Akıllı AUTODOME IP portföyümüzle video güvenliği, görüntülerden daha fazlasını sağlayacak şekilde gelişti. Olası durumlar meydana gelmeden önce harekete geçmeye yardımcı olmak için eyleme dönüştürülebilir bilgiler sağlar.

Güvenliğin ötesine geçen Video Analytics

Gelecekte büyüme yeni olasılıklarla desteklenecek. Güvenlik seviyelerini nasıl daha fazla artırabiliriz? Bu bakımdan yeni AUTODOME IP starlight 7000i ve AUTODOME inteox 7000i, hareket sırasında video analizini içeren Intelligent Video Analytics ile birleştirilmiş starlight teknolojisi gibi benzersiz özellikler sunar. Bu, kamera yatay, dikey hareket veya yaklaştırma işlemi yaparken hareketli bir nesne ya da kişi algılandığı anda bir operatörün uyarılmasını veya kameranın Intelligent Tracking özelliğinin tetiklenmesini sağlar. Bir nesne algılanırsa kameranın Intelligent Tracking özelliği önceden tanımlanan bir alarm kuralına göre veya basit bir tıklamayla tetiklenebilir. Etkinleştirildikten sonra hareketli nesnelerin kesintisiz ve otomatik biçimde izlenmesini sağlarken, görüş alanı dinamik olarak ayarlanarak hareketli nesnenin optimum şekilde yakalanması garantiye alınır. AUTODOME IP starlight 7000i, diğer kameraların siyah-beyaza geçtikleri noktanın (0,0077 lükse kadar) çok daha ötesinde renkli görüntüler sunmaya devam ederek fazladan koruma önlemi sağlar.

Video analizinde bir üst seviye olan yeni, sezgisel Camera Trainer işlevi yeni AUTODOME IP starlight 7000i ve AUTODOME inteox 7000i’de yer almaktadır. Bu makine öğrenimi özelliği sistem entegratörlerine video güvenlik sistemini, bir sahnedeki yeni kullanıcı tanımlı nesneler ve durumlar hakkında sürekli olarak güncelleme ve “eğitme” yeteneği sağlar. Ardından kamera bu yeni bilgileri saklar.

AUTODOME IP 4000i, IP 5000i ve yeni IP 5100i kameralar Essential Video Analytics’i standart olarak sunar. Bu, kameraların gördüklerini anlayarak sizi potansiyel tehlikelere karşı anında uyarmalarını sağlar ve saatlerce uzunluktaki depolanan videodan doğru görüntüleri anında almaya olanak tanır. Boştayken belirli bir alana giren kişilerin sayısı gibi ilgili, kullanışlı istatistikleri sunabilir, davranışları analiz edebilir veya örneğin, engellenmiş bir acil çıkışa yönelik farkındalık oluşturma gibi sağlık ve güvenlik mevzuatını uygulamaya yardımcı olabilir.

Video analizi video verilerini yönetmeyi çok daha fazla kolaylaştırır. Yaklaşan ve bir çitin üzerinden atlayan birisi gibi belirli alarm kuralları belirlemek mümkün olduğundan, güvenlik personeli bu alarm kuralının karşılandığı anda uyarılır. Hatta hız (koşma), şekil (çömelme) veya en-boy oranındaki (düşme) değişiklikleri tanıyacak şekilde yapılandırılabilir.

    Görüntü kalitesi

    İşe yarar verileri sunmak için mükemmel video analizi yalnızca uygun görüntü kalitesi sağlanırsa güvence altına alınabilir. Ayrıca her şeye uygun tek büyüklükte bir video güvenlik çözümü olmadığından, AUTODOME ailesi farklı uygulamaların ihtiyaçlarına ve bütçelerine ideal biçimde uyacak geniş seçenek çeşitleri sunar.

    Uzmanlık alanları

    Akıllı bit hızı yönetimi ve veri güvenliği

    Tüm AUTODOME IP kameralar H.265 video sıkıştırmayla birlikte Intelligent Dynamic Noise Reduction ve akıllı video yayını sunar. Bu, sahnenin içeriğine bağlı olarak, bu bit hızını %80’e kadar azaltır. Video kalitesinden ödün vermeden ağ yükünü ve depolama gereksinimlerini önemli ölçüde azaltırken video verilerini yönetilebilir durumda tutmaya yardımcı olur.  Tüm Bosch IP kameralar gibi, AUTODOME IP kameralar video verilerini güvenli durumda tutmak için dahili Güvenilir Platform Modülü gibi çeşitli yazılım ve donanım araçları sunar.