IP 3000i kameralar

Anasayfa » IP 3000i kameralar

IP 3000i güvenlik çözümleri, Bosch’tan beklediğiniz tüm temel avantajları sunar. Bir dizi güvenilir gözetim özelliğiyle yüksek kalite, 7/24 performans için üretilen bu kameralar kolay monte edilebilecek şekilde tasarlanmıştır.

Dahili Essential Video Analytics

IP 3000i kameralar, bu tür uygun fiyatlı kameralarda daha önce hiç görülmeyen bir özellik, yani standart olarak Essential Video Analytics sunar. IoT uygulamaları ile güvenliği iyileştirmeye yardımcı olan akıllı veri yakalama için yeni imkanlar sunar, hatta engellenen acil çıkışları algılama veya kuyruk bildirimi gibi video analiz çözümleriyle bunun da ötesine geçer. Bu güne kadar ekonomik bir video gözetim çözümü arayan müşterilere akıllı çözümler sunulamamıştır.

Daha önceleri dahili zeka, IP 4000i yelpazesi ve üzerinde sunuluyordu. Ancak herkes için akıllı sistemler sunma felsefemize uygun olarak bu tür kameralar için uygun uygulamalarda güvenliğin ötesine geçen çözümlerden yararlanılıp iş zekası için değerli veriler elde edilebilmektedir. Essential Video Analytics, önceden tanımlanan bir sahaya giren, gezinen veya arkasında bir nesne bırakan bir kişiyi tanımlama gibi gelişmiş ihlal algılama için kullanılabileceğinden, bu küçük uygulamalara ideal biçimde uygundur. Essential Video Analytics’in başka bir kullanım örneği, algılanan engelli çıkışlar uygulamak veya müşteri hizmetlerini iyileştirmek için kullanılabilecek kişi sayımı gibi davranışları analiz etmektir. Bu nedenle IP 3000i kameralar uygun fiyatlı bir etikete ek olarak işletmelere daha da fazla değer katar.

Eksiksiz bir portföy

IP 3000i portföyü son derece uygun fiyatlı dört form faktöründen oluşan bir ürün yelpazesi içerir. Küçük perakende mağazaları gibi tek başına montajlarda günlük gözetim ya da ticari binalar, ofisler ve bankalarda genel gözetim için eksiksiz esneklik sunar. Genel güvenlik uygulamalarında bile kişileri, korunan alanları ve malları korumak için mükemmel görüntü kalitesine güvenilir. Bu düşünceyle birlikte, Bosch IP 3000i kameralar 1080p-5MP arası çözünürlükler, 30 fps’ye kadar kare hızı ve 120 dB Yüksek Dinamik Aralık sunar. Dış mekan modellerinde standart olarak bulunan dahili kızılötesi bu modellerin tam karanlıkta bile yüksek kaliteli görüntüler yakalamalarını sağlar. Ayrıca FLEXIDOME IP turret kamera da iç mekan gözetimi için kızılötesi özelliğine sahiptir.

Daha basit montaj

Sezgin Elektronik güvenlik kameralarını seçmenin önemli avantajlarından biri montaj kolaylığıdır. Durum IP 3000i kameralar için de farklı değildir. Bu kameraların montajı ve kablo bağlantısı üç kolay adıma bölünmüş olduğundan kamerayla ve elektrikli aletlerle oynama ihtiyacını ortadan kaldırıp tüm işlemi belirgin biçimde kolaylaştırır. Mini dome ve turret modelleri bunu elde etmeye yardımcı olan yeni bir montaj plakasıyla sunulur. Bullet tabanı zaten montaj plakası işlevi görür, mikro dome is doğrudan monte edilir. FLEXIDOME IP 3000i IR, modüler aksesuarlarla da uyumludur.

Ayrıca tüm form faktörlerindeki “pigtail”, su girişine karşı daha fazla koruma sağlamak için küçük bir deliğe sahip bir rondelayla temiz, modern bir montaj sağlayan kablo yönetimiyle değiştirilmiştir. Bir RJ45 konnektörü her kamerayla birlikte verilen özel bir araç kullanılarak rondeladan geçirilebilir. Bu, teknisyenlerin montaj sırasında RJ45 kablosunu sonlandırmaları ihtiyacını ortadan aldırır.

Son olarak, eksiksiz bir video güvenlik çözümü gerekli olursa IP 3000i kameralar bir tak ve çalıştır çözüm için DIVAR hibrit ve ağ birimleriyle kolayca birleştirilebilirler.

Bit hızını düşürme ve verilerin güvenliğini sağlama

IP 3000i kameralar H.265 video sıkıştırmayla birlikte Intelligent Dynamic Noise Reduction ve akıllı video yayını sunar. Bu, sahnenin içeriğine bağlı olarak, bu bit hızını %80’e kadar azaltır. Tümü, yakalanan videonun kalitesinden ödün vermeden ağ yükünü ve depolama gereksinimlerini önemli ölçüde azaltırken video verilerini yönetilebilir durumda tutmaya yardımcı olur. Ayrıca tüm Bosch ağ kameraları gibi IP 3000i modelleri de şifreleme anahtarlarını koruma amaçlı dahili bir Güvenilir Platform Modülü dahil olmak üzere video verilerini güvende tutmak için çeşitli donanım ve yazılım önlemlerini içerecek şekilde tasarlanmıştır.